BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Sex, foosball & rock ‘n’ roll

Savaitės vartotojų teisė

parašė: Laurius · 2011-08-22 · 5 komentarai

Šiandien mano vadovė labai nustebo sužinojusi, kad nusipirkus dovanų čekį ir neišleidus visos jame parašytos sumos, likusių pinigų neatgauni. Jai tai buvo šokas, o kolegoms - pakrizenimas. Nes nu, iki šiol frazė „bet žinokit, jums likusių pinigų negrąžinsime, gal dar kažką pirkite, kad suma susidarytų” man visada atrodė ne tik įprasta, bet ir normali.

Visgi, kuo labiau mąsčiau, tuo labiau į galvą lindo mintis, kad čia kažkas negerai. Jei perku prekę ar paslaugą, tai moku už ją tik tiek, kiek ji kainuoja, ania? Pinigus, už kuriuos negavau paslaugos ar prekės, turėčiau atgauti. Dovanų kuponas vietoje, kurioje jis galioja, yra pinigų atitikmuo.

Paieškojau šio klausimo Valstybinėje vartotojų teisių apsaugos tarnyboje (VVTAT). Ir bingo - kaip pirštu į rudąją akį - iškart radau atsakymą.

CK 6.721 straipsnis aiškiai sako, kad “klientas turi teisę vienašališkai nutraukti sutartį, nepaisydamas to, kad paslaugų teikėjas jau pradėjo ją vykdyti. Šiuo atveju klientas privalo sumokėti paslaugų teikėjui kainos dalį, proporcingą suteiktoms paslaugoms.” Vadinasi, kiek gavau, tiek ir moku.

Toliau seka labai aiškus VVTAT komentaras: “Taigi, vartotojai turi teisę nutraukti paslaugų teikimo sutartį ir susigrąžinti pinigus už nepanaudotas paslaugas, jei dovanų čekis yra nepasibaigęs”.

Jaučiu malonų jausmą - lyg nusičiaudėjus, nusišlapinus po labai didelio norėjimo arba apgynus savo teises. Čia turbūt yra antra pagal svarbumą naujiena po patikslinto ėmimo dangun, todėl skelbkite plačiai.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Kategorijos: Kita5 komentarai ↓

 •   Dalius // 2011-08-22 @ 17:51

  :) kai išbandysi grąžos atsiėmimą iš dovanų čekio papasakok :)

  Sugaištas laikas tikriausiai kainuos daugiau.

 •   scania // 2011-08-22 @ 21:17

  Na, šalia to negražinimo, tai dar ir nuolaidos negalioja - bent jau kai kur… :D

 •   Reda // 2011-08-23 @ 00:32

  o jo, Dalius teisingai pastebėjo. :)

  kita vertus, reiktų gal nusipirkti kuponą ir atsinešus atspausdintą Didžiąją Tiesą Apie Grąžą bandyti ją susigrąžinti. :))

  Užtat Italijoj buvo toks dalykas, kad jeigu perki brendinį daiktą ir išsaugai čekius bei etiketes, o per išpardavimą tavo daiktas atpigo, tai turi teisę gauti kainos skirtumą. Niekad nebandžiau žiūrėt, ar tai tikrai tiesa, bet tekę kažkokių fešion straipsnelių skaityt ta tema.

 •   Laurius // 2011-08-23 @ 06:03

  Dalius > Tai, kad kažkas yra sudėtinga, tikrai neturėtų sustabdyti nuo mėginimo. Mano tikslas buvo tavo mintyse padaryti incepciją. Tokius teisybės ieškotojus kaip aš lengva sujudinti, tačiau iš tikrųjų viskas prasideda nuo tokių žmonių kaip tu judėjimo. Taigi atvirkščiai - aš laukiu, kada tu išbandysi grąžos atsiėmimą iš dovanų čekio :)

 •   emo // 2011-08-28 @ 21:32

  Apskaitoje čekiai yra apskaitomi kaip avansai. Avansas - pinigai už dar nesuteiktas paslaugas.

  už BET KURĮ čekį privalo grąžinti pinigus, nesvarbu pasibaigęs ar nepasibaigęs galiojimas. Nes jie turi avansą, o paslaugos dar nesuteikė. Jei negrąžina pinigų - gali faktiškai kreiptis dėl vagystės.

  Nes pinigai sumokėti už čekį yra TAVO, kol už juos nesuteikta paslauga.

palikti komentarą