BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Sex, foosball & rock ‘n’ roll

Laurynas kovoja prieš sistemą - 1 dalis

parašė: Laurius · 2013-04-10 · 8 komentarai

Esu vartotojas, nes man patinka daiktai, man patinka pirkti ir patinka turėti. Esu vartotojiškos kultūros atstovas ir dėl to noriu būti mylimas ir gerbiamas. Žinau savo, kaip vartotojo, teises ir tikiu, kad šis žinojimas yra vertybė, šias savo teises ginu ir tai darau su maždaug 80% sėkmės rodikliu.

Nieko nėra nuostabesnio nei paslaugos teikėjo veidas, kai jis sužino, jog nepavyks pagaidinti kliento. Na gal tik mylimo žmogaus veidas. Na gal dar krioklys iš apačios, orgazmas arba čiaudulys. Na gerai, beveik viskas yra nuostabiau už paslaugos teikėjo veidą. Bet aš ne apie tai. Aš apie Vilniaus greitosios pagalbos universitetinę ligoninę.

Yra toks funkcionierius Leonardas Streikus, minėtos ligoninės vadovas. Nežinau, kaip buvo tiksliai, todėl galiu tik fantazuoti, bet, kaip įsivaizduoju, senas sovietinių laikų statytinis, sugebantis įtikti įvairioms valdžioms ir lanksčiai pabučiuoti kam reikia į patį tarpą, per savo 24 metų (!) vadovavimo įstaigai laikotarpį matęs šilto iš šalto (iš nuogirdų ir gandų apie chaosą, korupciją ir kitą įvairų mėšlą ligoninėje, spėju, daugiausiai šilto) vieną dieną sugalvojo užtverti ligoninės įvažiavimus pakeliamais užtvarais ir apmokestinti stovėjimą ligoninės teritorijoje.
Kaip ligoninės teritorijos pokyčiai palietė mane asmeniškai, klausiate jūs? Ką tu, Laurynai, esi varguolis, kuriam gaila kelių litų už stovėjimą, antrinate sau? Gal tu koks tai pilnaties riteris, it vanduo, veikiamas mėnulio šviesos?

Esmė tame, kad gyvenu gretimoje gatvėje prie ligoninės. Leo (aš jį taip švelniai vadinu savo galvoje, kai su savimi kalbuosi – red. past.) savo sprendimais sukėlė tokias pasekmes:

  1. Daugybė vairuotojų nusprendė pasipriešinti stovėjimo apmokestinimu ir važiuoti per pievą iš mano gatvės į ligoninės teritoriją.
  2. Daugybė vairuotojų nusprendė, kad pigiau bus statyti mašinas mano kieme. Dažnai nerandu, kur statyti mašiną (perkant butą, į kainą buvo įskaičiuota vieta stovėjimo aikštelėje).
  3. Kai kurie vairuotojai mašinas palieka po ženklais, draudžiančiais sustoti, ant vejos arba tiesiog netvarkingai numeta mašinas. Vieną kartą vos nesukaliau savo mašinos, nes dėl posūkyje sustatytų kitų, nepamačiau atvažiuojančios.
  4. Policija kartais net nevažiuoja dėl gyventojų skundų (dėl parkavimo), nes gauna kelis iškvietimus minučių skirtumu.
  5. Žmonės, atvažiavę į ligoninę, bet mašinas palikę mano kieme, į ligoninę būriais traukia per pievą.
    Be to, mane per kaimynus pasiekė informacija, kad ligoninės teritorija buvo užtverta be viešojo konkurso, ligoninė, vykdydama projektą, jo nederino nei su savivaldybe, nei su gyventojų atstovais (administruojančia bendrove).

Mano žmogaus voro jausmas dilgčiojo, kad šis reikalas buvo sumautai nešvarus, todėl reikėjo imtis veiksmų.

Taigi sausio 21 dieną išsiunčiau šį laišką ligoninės vadovui, o laiško kopijas persiunčiau Vilniaus miesto merui Artūrui Zuokui, Gintarui Žandaravičiui ir Sveikatos apsaugos ministrui Vyteniui Povilui Andriukaičiui.
Kadangi siunčiau pirmenybiniu registruotu paštu, adresatai laiškus turėjo gauti jau kitą dieną. Taip ir nutiko. Man paskambino iš ministerijos dėl kai kurių patikslinimų. Vėliau vasario 4 dieną gavau el. laišką iš ministerijos, vasario 14 d. – iš savivaldybės.

Po minėtų atsakymų gavimo paaiškėjo, kad Leo projekto nesusiderino su savivaldybe. SAM‘as jokių problemų nepastebėjo (tai, žinoma, nereiškė, kad jų nėra). Tačiau įdomiausia buvo tai, kad Leo man neskambino ir nerašė. Nejučia prabėgo labai daug dienų ir aš supratau, kad šis svajonių jaunikis po pasimatymo man greičiausiai nepaskambins. Jei būčiau vartotojų teisių nepilnametė, susiriesčiau į kamuoliuką ant grindų ir verkčiau. Tačiau esu vartotojų teisių aukščiausio lygio šliundra, todėl nusprendžiau, kad manęs nemokamai padulkinti neišeis.

Ir jei jūs galvojate, kad stangrus kauburys mano kelnėse yra dėl to, kad per dažnai galvoju apie Leo, jūs klystate. Tai yra koziris, kurį ketinu išsitraukti…

Laukite tęsinio.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Kategorijos: Kita8 komentarai ↓

palikti komentarą