BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Sex, foosball & rock ‘n’ roll

Filmas “Lurdas”

parašė: Laurius · 2010-06-16 · 2 komentarai

„Lurdas” (Lourdes) pastarųjų, vis didesnį pagreitį įgaunančių, susijusių su kunigais-pedofilais, įvykių kontekste žiūrisi labai neskaniai. Bet filmas ne apie tai. O gaila.

Gaila dar ir dėl to, kad iš filmo apie religiją tikėjausi gilesnės tikėjimo analizės, kontraversiškumo, religijos ir ateizmo santykio (bent jau tokios ekspektacijos susiformavo iš pažįstamų žmonių rekomendacijų, nes, pasak jų, - filmas apie piligrimus ir kartu keliaujančius pasauliečius). Gavau vieną nuobodžiausių kada nors matytų reginių apie tai, kad žmogus savo neryžtingumą, nesavarankiškumą ir valios trūkumą yra linkęs maskuoti tikėjimu, o tingėjimą pakrutinti subinę (žinoma, perkeltine prasme, nes kai kuriems filmo herojams to padaryti neįmanoma) pakeisti stebuklo iš dievo laukimu. Nenauja, išeksploatuota ir gerokai pertempta (vietomis pradedi galvoti, kad žiūri lėtąjį lietuviškąjį retro kiną) istorija.

Labai stebiuosi, kaip jis pateko į “Kino pavasario” programą.

Mano rekomendacija - vietoje „Lurdo”, pažiūrėkite trumpą Stephen Fry kalbą apie pasaulį be dievo. Laiko užims mažiau, o po visko viduje paliks žymiai daugiau.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Kategorijos: Kita2 komentarai ↓

  •   Darko // 2010-06-18 @ 09:34

    Stebiuos žmonijos sugebėjimu kurti monotoniškus ir beprasmius filmus, bet dar labiau stebina, kad tokie filmai randa auditoriją :)

  •   Laurius // 2010-06-18 @ 11:14

    Tokius filmus garbina gal tik hipsteriai :)

palikti komentarą