BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Sex, foosball & rock ‘n’ roll

Buvimas teisiu ir kiti gyvenimo malonumai

parašė: Laurius · 2011-06-08 · 3 komentarai

Pamenat mano ir bičiulių kelionę į Italiją? Jei atsakėte “taip”, savo klaviatūrose spauskite “1″ ir tęskite skaitymą nuo antrosios pastraipos. Jei atsakėte “ne”, spauskite “2″, o tada šį linką.

2007 metais pigiu paskutinę akimirką rastu išsinuomoti kemperiu keturi nuotykių ieškotojai beveik be žalingų įpročių ir su rimtais ketinimais nusprendžia pasiekti Italiją.

Po 6 dienų kelionė ne tai, kad apkarsta, o netgi sakyčiau nutrūksta. Romos pakraštyje iš vairo bloko pakyla dūmų debesis - perdega signalizacija, relė, starteris, garso signalas ir dar velniažinkas. Vietos elektrikas, kalbantis tik itališkai, sutvarko gedimą ir gražina viltį, kaip išsireiškė vienas supermamų šmaikštašiknių forumo dalyvis, “netrykštančių intelektu ir blaivumu” veidelių savininkams.

Sutaisymo dieną nutinka antrasis nutikimas - tamsus dūmas, pramušta variklio galvutė, aušinimo skystis ištekėjęs į išmetimo sistemą. Tikra “Ay caramba” visomis šių žodžių ispanų kalboje prasmėmis. Priverstinai nutempti į autoservisą keliauninkai yra prievartaujami serviso teritorijoje savaitę gyventi pažeidžiant vienas kito asmeninę erdvę.

Po savaitės baigiasi kemperio dujos, pinigai, atostogų laikas ir kemperio draudimo galiojimas. Servisas pareiškia, kad meistro reikės laukti dar savaitę, o mašiną turi atsiimti tik jos savininkas. Nuomotojas informuojamas, o mes pasiskolinę pinigų autobusu grįžtame į gintaru, korupcija ir tuo metu socialdemokratais kvepiančią tėviškę.

08.21 registruotu laišku informuojame apie susidariusią situaciją nuomotoją. Tikimės atsakymo ir priėmę žemą startą laukiam, kada reikės važiuoti parvežti sutaisytos mašinos. Atsakymo nėra.

Sužinome, kad kemperį nuomotojas jau atsiėmė mūsų neinformavęs. Parašome pretenziją, raštu prašydami grąžinti nuomos mokestį už dienas, kai buvome sugedę, užstatą ir kompensuoti patirtus nuostolius (prabangus degalinių maistas ir bilietai atgal). Sulaukiam pikto skambučio. Nuvažiuojame į Pasvalį atsiimti dviračių, kurie buvo palikti kemperyje.

2010 metų pavasarį po ilgo laukimo ir dvejonių pateikiame ieškinį Pasvalio rajono apylinkės teismui. Dėl teismo suvažinėjame iki Pasvalio iš viso 4 kartus. Vieną kartą - vien tik dėl dokumentų į bylą įtraukimo.

2011 metų pavasarį pirmosios instancijos teismą pralaimime. Esame pasirengę pasitraukti nuleidę galvas, tačiau paskutinę akimirką prisimename, kad kažkoks lakūnas žadėjo tvarką ir teisingumą. Nuryjame ašaras ir suprantame, kad jos mus padarė stipresnius - pateikiame apeliaciją Panevėžio apygardos teismui.

Gegužę įvyksta teismo posėdis.

Birželio mėnesį sužinome sprendimą, kuris priverčia prisėsti - apeliacija patenkinta! Žinoma, dabar kamuoliukas priešo rankose, jis gali pateikti kasacinį skundą Aukščiausiajam teismui. Tačiau mes pasiruošę. Kaip sako mano tėtis, laiko turiu, o bylinėtis mėgstu :)

Moralas paprastas. Jei jaučiatės teisūs, reikia mažiau galvoti apie teismų teisingumą, korupciją ar nesėkmės istorijas, o ieškoti būdų, kaip įrodyti savo tiesą ir sudoroti žulikus.

Ai, dar pamiršau - jums reikės ir trupučio pinigų…

Patiko (0)

Rodyk draugams

Kategorijos: Kita3 komentarai ↓

palikti komentarą