BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Sex, foosball & rock ‘n’ roll

Balkantrip - 7-9 dienos

parašė: Laurius · 2010-10-16 · 8 komentarai

Pati blogiausia kelionės dalis yra taškas, kai suvoki, jog liko tik įspūdžiai ir grįžimas. Saldainiai akims baigėsi, todėl jau visai norėjosi į Lietuvą. Apią ką aš čia? Pasivykite kitus skaitytojus pasikasę archyve 1, 2, 3, 4, 5 ir 6 kelionės dienomis.

Šis įrašas - šešių draugų kelionė namo.

Atsibudome Juodkalnijoje štai čia ir turėjome nuvažiuoti štai ten:

Pakeliui namo aplankėme kažkokį tiltą ir dar kartą įsitikinome, kad, norint iš tikrųjų pažinti Tara kanjoną ir upę, reikia ne kopinėti, o užsisakyti raftingą. Na, liks kitam kartui.

Reikėjo kažkur gauti autentiškų lauktuvių. Nieko autentiškesnio už namų gamybos maistą nėra, ania? Todėl vis sustodavome prie užrašų „sir” ir „med”. Viename kieme žmonės turėjo savo gamybos gėrybių…

Och tu, rupke, koks svetingumas prasidėjo! Jaukūs juodkalniai paleido tautinės muzikos, atnešė ant stalo sūrio, vaflių, sulčių, kavos-reaktyvinio kuro, o kalbai pasisukus apie kai ką stipriau, ir naminukės iš slyvų - šlivkos.

Mes atsakėme į tai atsinešdami „Sobieski”, „Bobelinės” ir „Lithuanian” degtinės. Mums buvo labai greitai išaiškinta, kad pirmieji du gėrimai yra moteriški. Nesiginčijome, gėrėme šeimininkų pilamus sklidinus stikliukus ir po truputį svaigdami mėgavomės vaišingumu.

Kaip susišnekėjome, klausiate jūs? Atsakau - rusiškus žodžius tardami lenkiškai ir sugalvodami naujų žodžių. Taip sužinojome, kad šeimininko sūnėnas žaidžia „Poznanės” krašto saugu, brolis turi bemvą, vietiniai nekenčia Amerikos dėl Serbijos bombardavimo (bombų pakako visiems), kokia plati jų giminė ir kur jie verda šlivką:

Išpirkom visą žmonių sūrį ir litrą ugninio vandens. Neįtikėtinai laimingi pasileidome Serbijos link.

Serbija, turiu pasakyti, yra niūri ir nyki šalis, kupina pilkų vaizdų ir šiukšlių. Tačiau mes per ją tik pralėkėm, todėl tikiu, kad yra nemažai grožybių, kurias reikia žinoti, kad rastum.

Artėjant link Belgrado paėmėm kažką stogu. Nesu tikras, ar tai buvo žuvėdra ar pelėda, tačiau susitikimas buvo duslus ir greitas. Vėliau apžiūrint mašiną kraujo neradome, todėl tikiuosi, kad tik pavėžėjome sparnuotą pakeleivį.

Prasidėjo naktinis važiavimas. Kokybiška serbų autostrada leido net taisomais kelio ruožais neatleisti greičio pedalo ir nemažinti stabilių 110 km/h. Dainius skutosi galvą (be įpjovimų, todėl gavau šoferio respekto taškų), Živilė mane maitino pjaustytais ir nusėklintais arbūzais, plyšavo indie rokas ir jau beveik nebuvo gaila 17 eurų, paliktų už kelių mokesčius.

Pakeliui sugalvojome, kad dar norime paskutinės pramogos - guliašo Budapešte. Pagal laiko skaičiavimus turėjo būti pusryčiams :)

Visgi mėsos dievai nebuvo mums palankūs. Kai sustojome eilėje prie Serbijos-Vengrijos sienos, pagalvojom, kad guliašas nuplaukė. Lempų jūra žadėjo kokias geras 45 minutes, o gal net valandą:

Buvo gerokai blogiau. Ant sienos prastovėjome 5 valandas.

Matėme visko - čigoniukų, maldai sudėtomis rankomis, policijos reidų privažiuojant prie išsirinktos mašinos ir nusivežant į eilės priekį, Vokietijos turkų su iškrautais turtais ant šaligatvio ir serviso keltuvą mašinoms ardyti.

Limpančiomis akimis tik trečioje degalinėje radome vietos kemperiui - visi miego norėjo kaip ir mes, todėl dėjo miegoti artimiausiose vietose…

Kitą dieną vėl daugiausiai grožėjomės kemperio interjeru. Taip pralėkė Slovakija, o dar po nakties - Lenkija.

Kad mažai nepasirodytų, Lenkija buvo rankovėje pasilikusi kozirį. Kai važiavome visiškai atsipalaidavę, duobių, pigių prekių ir sudužusių svajonių šalis metė avarijos kortą.

Sustoję prieš kairėn sukančią mašiną, išgirdome stabdžių cypimą ir smūgį. Iššokome pažiūrėti. Už mūsų per pusmetrį stovėjo mašina, kurios galas buvo sumaitotas kitos, atlėkusios ir nespėjusios sustabdyti. Dar norėjome padėti, tačiau po to, kai kaltininkė išvadino mus jaunaisiais choleromis, nuvažiavom neatsisukdami.

Paskui buvo dar daug daug nuobodaus važiavimo, kol pilant lietui įvažiavom į Kauną ir dar gyvi įspūdžiais tradiciškai rinkomės pas Kristinos tėvus :)

4616 km po Balkanus baigėsi. Draugai ir po 9 dienų, praleistų kartu, vis dar draugai. Šiandien uždarau laivo dienoraštį.

Kelios įžvalgos ir patarimai:

 • Kurkite kelionės maršrutą ar prie jo prisidėkite. Priešingu atveju kelionės metu - nė cypt.
 • Planuodami kelionės kilometražą pridėkit apie 200 km klaidžiojimams ir paklydimams. Beveik garantuotai išnaudosit.
 • Atsidėkite apie 10% visos planuojamos sumos nenumatytoms išlaidoms.
 • Geriau pasirinkti vieną šalį ir ją gerai išnarstyti, o ne regioną ar kelias šalis. Be to, geriau 5 - 6 puikūs taškai, negu 15. Faktas, patvirtintas 4 kelionių.
 • Kuo naujesnis kemperis, tuo didesnė tikimybė su juo grįžti.
 • Keliaujant užsimeskite dieną rezervo (pvz., jei suplanuota 13 dienų kelionė, tai kemperį imkite 14). Beveik garantuotai bus neplanuotų dalykų, fainesnių taškų, todėl atgal nereikės lėkti kaip akis išdegus.
 • Apsidrauskite sveikatą. Kainuoja grašius, o, jei kažkas įvyks, bent lavoną parveš už draudimo pinigus :)

Patiko (0)

Rodyk draugams

Kategorijos: Kita8 komentarai ↓

 •   Reda // 2010-10-17 @ 12:07

  ne nu… labai gerai nuteikia paskutinis sakinys. :D
  apie beveik chaliavą lavono pargabenimą.

  o šiaip turbo!

 •   Osvalda // 2010-10-18 @ 19:28

  Šauni kelionė, šaunūs keliautojai, ką ir besakyti. Neprastas ,,žurnalistas”.

 •   Laurius // 2010-10-18 @ 19:45

  Ačiū! :)

 •   Paulius // 2010-10-27 @ 16:07

  Šios kelionės dienoraščio laukiau labiau nei kaip kokia paauglė laukia naujos Twilight knygos išleidimo. Tikrai galiu pagirti už nuostabią įrašų seriją :). Šaunuoliai, sėkmės planuojantis kitą kelionę! :)

  Beje, jei ne paslaptis, kiek pinigų kainavo kiekvienam iš dalyvių ši kelionė? Spėju, kad nepigiai.

 •   Laurius // 2010-11-19 @ 01:02

  Paulius > apie 1200 pinigų

 •   Meška // 2010-11-29 @ 22:19

  1200 lietuviškų ar vokiškų pinigų?
  Labai įdomus reportažas, Laurynai! Seniai skaičiau tavo blog’ą ir nudžiugau radęs naują trip-report’ą! Tu žiek, pasisaugok tų skardžių, bo tau ryškiai su jais nesekas.

 •   Laurius // 2010-11-29 @ 22:49

  Meška > lietuviškų. Ačiū už komplimentus :)

 •   rocknroll.blogas.lt // 2011-06-03 @ 05:35

  Balkantrip 7 9 dienos 2132.. Outstanding :)

  [WORDPRESS HASHCASH] The poster sent us ‘0 which is not a hashcash value.

palikti komentarą