BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Sex, foosball & rock ‘n’ roll

Balkantrip - 4 diena

parašė: Laurius · 2010-09-10 · 14 komentarai

Kontekstas: 1, 2 ir 3 dienos. Dabar esame čia:

7 ryto Pažadino beldimas į kemperio šoną ir žodis „inspektor!!!”. Visi dar bukvaliai miegantys su apatiniais ir iš jų netvarkingai kyšančiomis kūno dalimis išėjom į lauką. Mums vokiškai buvo paaiškinta, kad būsime nubausti. Ach, kaip simboliška, kad girdėjome vokiečių kalbą - tik naciai gali taip anksti žadinti:

Miegai lakstė į šalis, kai supratom, kad situacija gan rimta. Pasak dviejų inspektorių (čia panašiai gal kaip pas mus municipalinė policija) - gan normalaus vyro ir pošlykštės (elgesiu) moters - mes, būdami ne Kroatijos piliečiais, neturime teisės miegoti ne tam skirtose vietose nuo 22 iki 8 valandos.

Prie parkingo nacių mašinos būriavosi vis daugiau likimo draugų - kaltino ne tik mus, bet ir visus kitus pasimetusius kemperistus.

Aikštelėje jokių ženklų apie draudimus statyti mašinas nebuvo, tačiau kuo toliau, tuo labiau rodėsi, jog šioje situacijoje mes bejėgiai. Pasai buvo pas inspektorius, LT konsulatas taip anksti dar nedirbo, o padėtį aštrino tai, kad vieni kemperistai kapituliavo ir susimokėjo baudą. Lyg to būtų negana, inspektoriai padarė akivaizdžiai suplanuotą ir nuolat naudojamą triuką - iškvietė jokia kalba apart kroatų nekalbantį policininką. Pastarasis pasėdėjo atsirėmęs į kapotą, pasišypsojo ir išvažiavo.

Mūsų kvitas buvo surašytas kroatiškai. Živilei paprašius išversti, inspektorė tai priėmė kaip asmeninį įžeidimą ir veblendama kaip Dr. Evil nuvarė mano žmoną nuo automobilio. Eglė derėjosi toliau. Galutinis akcijinis pasiūlymas - iki 85 eurų „sumažinta” bauda. Jei nesutiktume - teismas rytoj, o maksimali bauda - 275 eurai.

Kadangi mes davėme pasus, o Dainius tapatybės kortelę, inspektoriai kažkodėl pagalvojo, kad tai lietuviškos teisės. Nusprendė bausti būtent jį.

Čia Dainiaus išraiška, kai sužino apie tai:

Čia blogoji Živilė, kuri vos nesužlugdė derybų:

O čia - geroji Eglė sukirtusi rankas dėl sumažintos duoklės:

O čia vaizdelis. Živilė sėdi, Dainius šlapinasi, o Eglė ką tik išėjusi po dušo. Iš esmės vaizdelis atspindi mūsų nuomonę į situaciją. Inspektoriai, beje, vis dar už kemperio.

Mes, lietuviai, ne durni, prisakėm ant baudos kvito Dainiui rašyti ne kokį ten kryželį, o tekstą “nežinau ant ko pasirašiau, vertėjo nebuvo”. Liuks:

Lenkas skeryčiojo rankomis ir šaukė inspektorei „nou jū šadap! Ai em a person džiast laik jū!”, ispanai tiesiai šviesiai į akis tvarkos sergėtojus vadinos mafija,  o mes labai norėjome valgyti, tai buvo jau biškį tas pats. Visi gavo vienodas baudas, todėl mums, kaip turintiems nemažai ekipažo narių, pasisekė.

Žinoma, šio reikalo mano jauna ir energinga širdis taip lengvai nepaliks, todėl laukite atskiro įrašo. Kol kas galiu pasakyti tik tiek, kad išvažiuodami iš teritorijos (prie kurios tikrai nebuvo jokių įspėjamųjų ar draudžiamų ženklų) radome italų kemperistų paliktą perspėjimą:

Versti, manau, nereikia, nes iš esmės dieną prieš mus nakvoję italų kemperistai apturėjo identišką situaciją.

Nusprendėm, kad kroatai su tokiu svetingumu gali Plitvicų ežerus ir KRKA nacionalinį parką patalpinti išeinamojoje angoje. Išbraukėme du taškus iš kelionės maršruto ir pajudėjom Adrijos pakrante. Šekit vaizdų:

Čia bukvaliai skaitau bene geriausias kelionės vaizdas:

Įdomu tai, kad ilgainiui pakrantės grožybės pradeda atsibosti kaip pvz. ikrų valgymas visą savaitę tris kartus per dieną. Vienintelė išeitis - pasidaryti pramogą patiems. Čia pozavome žurnalo „Sodo spalvos” viršeliui ir išlankstomam (kaip Playboy) plakatui. Nature is sexy:

Kitos pramogos:

Papietavome nykiame Zadaro miestelyje. Neabejoju, kad dalis mano pakeleivių nesutiks, tačiau man tai buvo vienas nykiausių sustojimo taškų. Buvo apmaudoka tokiam taškui skirti tiek laiko, kuris galėjo atitekti dienos kelionės tinkslui. Čia buvo pirmasis nuomonių išsiskyrimas, patikrinęs mūsų draugystę.

Patikrinę kirtome Bosnijos ir Hercegovinos (BIH) sieną.

BIH pasirodė labai šilta ir miela šalis, kurios šiluma sklido ne vien pabendravus su žmonėmis. Jaukumą jutome net važiuodami.

Trumpam apsistojome Ljubuški miestelyje (tai lietuviškai, spėju, vadinasi “meilutės”) ir dar kartą išbandėme vieni kitų nervus ir lūžio taškus diskutuodami apie suplanuotą dienos tikslą beigi nakvynės tašką. Panašu, kad veikė keli faktoriai - ilgas dalinimasis asmenine erdve, nedidukas poreikių nesutapimas ir dalyvių neprisidėjimas (tame tarpe ir yours trully) prie maršruto sudarymo. Iš to galiu padaryti vienintelę išvadą - draugai yra draugai net kai nuomonės išsiskiria. Už tai ir myliu savo pakeleivius.

Jau gerokai sutemus pasiekėme tikrą rojaus kampelį, kurio tamsoje beveik nesimatė, tačiau puikiai girdėjosi. Jau žinojome, kad rytoj bus nerealiai smagu. Sėdėjom ant upės kranto, valgėm arbūzą, čipsus ir gurkšnojom vietinį alų:

Patiko (0)

Rodyk draugams

Kategorijos: Kita14 komentarai ↓

 •   mango // 2010-09-10 @ 14:57

  o plitvica labai be reikalo isbrauket..

 •   Laurius // 2010-09-10 @ 15:07

  Plitvicą išbraukėm dar ir dėl to, kad norėjom krioklius pajusti savo nuogais kūnais, o ne tik pažiūrėti.

 •   AJ // 2010-09-11 @ 20:54

  >>>Mango. Plitvicas, manau, yra skirtas standartinio tipo turistams. Sia komanda (igula) buvo, yra ir bus fantastiska ir mums reikia super ekstremaliu situaciju pvz kaip buvo rasyta netiketu statybiniu atlieku kalnu ant kelio ir pan.

 •   AJ // 2010-09-11 @ 20:56

  Inspektor!!! passport please!!! Inspektor!!! Inspektor!!! Inspektor!!! Inspektor!!! gerule Kroatijos MAFIA…

 •   not good // 2010-09-11 @ 22:32

  ziauriai nemegstu rasyt komentaru, bet ISPUDINGAI. smagu skaityt, smagu syptelt ir smagu ziuret i nuotraukas, baisingai grazias. labai!

 •   jignas // 2010-09-12 @ 12:42

  ko tai be pabaigos įrašas toks :D bus daugiau?

 •   Fishy // 2010-09-12 @ 14:11

  Keli netikslumai:
  1. Inspektorė mūsų įgulą pažadino 7 val.
  2. Ne Kroatijos piliečiams draudžiama miegoti viešose vietose nuo 22 - 8 val.
  3. Eko mokestį mokėjome kitą dieną įvažiuojant į Juodkalniją.

  Laukiame tęsinio… :)

 •   kukumalu // 2010-09-12 @ 21:56

  o tai kaip tie inspektoriai įrodytu kad jūs ten miegojot? aišku nemokant kroatiškai tikiu kad nekas :(

 •   Laurius // 2010-09-12 @ 22:02

  jignas > aišku bus :)

  Fishy > labai teisingi pastebėjimai, pataisiau.

  kukumalu > šiaip susikalbėjom, nes jie šnekėjo vokiškai. Nesu tikras, ar draudžiama miegoti, ar statyti kemperius. Galbūt dėl pastarojo punkto nubaudė.

 •   Laurius // 2010-09-12 @ 23:49

  not good > ačiū.

 •   red_apples // 2010-09-14 @ 08:44

  vienas absurdiškiausių įstatymų su tuo miegojimo draudimu nepiliečiams. tikriausiai net rusijoje taip žiauriai nėra, o dar į europos sąjungą kroatai nori :D

 •   Laurius // 2010-09-14 @ 16:31

  red_apples > o čia rimtai toks įstatymas yra?

 •   OI // 2010-09-15 @ 18:16

  Ir aš ten norėčiau. Žavu. Vaizdeliai iš ,,atvirukų”.

 •   atfatf // 2010-09-30 @ 08:47

  Jei neklystu Italijoje irgi yra įstatymas apie miegojimą bet kur.
  Ai, o šiaip labai malonu paskaityti, prisiminti savo keliones po tas šalis. Ir žiūriu, kad mano potyriai visai kitokie, visai kitos vietos, vadinasi dar yra ką pamatyti ten. Kai važiuosiu užsuksiu į šį blogą, nusirašysiu lankytinas vietas.

palikti komentarą