BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Sex, foosball & rock ‘n’ roll

Alaus kelionė - trečia dalis

parašė: Laurius · 2009-08-27 · 8 komentarai

Alaus kelionės tęsiasi. Žinoma, tas alus daugiausiai iš butelių ir prieš miegą. Pirmoji dalis čia, antroji - čia.

Miegas Čekijos kalnuose buvo vienas ramiausių visos kelionės metu.

Nusprendėm, kad tokie ir turi būti pusryčiai per atostogas, todėl ateityje prastai atrodančiose vietovėse nemiegosim.

Prie vairo sėdo nuosaikiai radikalus liberalas Laurynas “Mocarella” Vegys. Naujas kelionės taškas, esantis vos už kelių km, - aukščiausia Čekijos (šiaip ji - ant pat sienos su Lenkija) viršukalnė Sniežka (švelniai lietuviškai bene būtų “Sniegė”):

Susiradom mokamą aikštelę ir ilgai negalvoję nusprendėm, kad mūsų tikslas - pati viršūnė.

Dar iki kopimo viršun pačiame Pec Pod Sniežku miestelyje mane ištiko nedidelis incidentas, kurio metu iškritau iš keltuvo, keliančio į kalnus:

Visa laimė, kad šalia buvo Kristė, kuri drąsiai išlipo iš keltuvo ir ištiesė ranką. Nusprendėm, kad technologijomis taip pasitikėti neverta - viršūnę pasieksim kojom. Prisipirkom čekiško alaus, įsidėjom medžiotojų dešrelių, nešiojamas mini groteles kepimui ir išėjom kopti į kalną:

Tarpinėje stotelėje užkandom kalnų mėlynių, atsigėrėm čekiškos kolos “Kofolos” ir kiek atsipūtėm:

Radę kalno pusiaukelę, pagalvojom, kad būti Čekijoje ir neparagauti guliašo - mažų mažiausiai keista:

Tamsusis “Staropramen” buvo pusėtinas, o guliašas - šūdas, nes nebuvo tradicinės lipnios bulkos, apie kurią man prikalbėjo Kristė. Ech… Kopiam toliau. Rodykle pažymėjau, kur turėjome atsidurti:

Su sąlyga, kad tikslas matėsi plika akimi, turėjom laiko padaryti trumpą fotosesiją, kurios nuotraukos puikiai tiktų atvirukams arba saldainių rinkinio dėžutės viršeliui:

Įveikėm apie 5 km ir vėl atsidūrėm Lenkijoje. Visgi vaizdai buvo nerealūs - nė iš tolo nesisiejantys su tuo, ką matėm riedėdami nuo Gdansko.

Įdomu tai, kad Čekija savo kalno pusėje pasidarė keltuvą, o Lenkija - bažnyčią.

Nepaisant nuostabių vaizdų, ne viskas ėjosi sklandžiai. Man vėl nesisekė, nors tu ką. Kažkaip neteisingai padėjau koją, paslydau ir pradėjau garmėti žemyn:

Kaip gerai, kai bičiuliai šalia. Šį kartą negailėdamas plikų kelių, man padėti puolė Laurynas:

Po to nusprendėm savo tarpukojus pakabinti ant sienos. T.y. pabuvoti vienu metu dviejose valstybėse.

Atėjo pietų metas. Kažkodėl tikėjausi, kad užlipus kaitinant saulutei kepsim dešreles ir gersim tamsų čekišką alų. Deja. Temperatūros skirtumas tarp apačios ir viršukalnės - apie 10 laipsnių. Dėl deguonies retumo užgesdavo degtukai, todėl niekaip nepasileidom savo mobil-kepyklės:

Grožėtis buvo per šalta. Po dvejonių, lipti žemyn kitu keliu ar leistis keltuvu, pasirinkome pastarąjį variantą.

Nuėjom prie kasų, draugai nusipirko bilietus. Atėjo mano eilė. Padėjau 150 kronų ir pastūmiau kasininkui. Draugai elgėsi keistokai, tačiau ne tiek keistai, kad turėčiau didelių įtarimų. Kasininkas kažką sumurmėjo apie čekiškas kronas. Aš nutaisiau kvailą miną. Jis pastūmė pinigus atgal, draugai žvengė, o Lauris kažką kalbėjo apie Švedijos kronas. Pažiūrėjau į banknotus ir pamačiau, kad nu tikrai - rankose 150 švediškų pinigų.

Va čia turiu Jus sustabdyti, prilaikyti arklius ir padaryti nedidelį Flashback’ą į praeitį, kurioje aš su Živile stovėjau “Akropolio” banke ir prašiau čekiškų kronų už 50 Lt. Mergaitė pasigaidino ir įdėjo ne tos valiutos. Vyliausi, kad atitiktų kursas.

Išgelbėjo draugai, primetę ant bilieto. Sakau vienaskaita, nes kasininkas kažkaip apsiriko ir už 4 bilietų kainą, visi gavom 5. Sėdom į kėdes ir mes jau ore:

Alų gerti buvo ypatingai šalta. Bet verta dėl vaizdo:

Kita vertus, nebuvo taip smagu, kaip lipti į viršų patiems. Smagiausia dalis - išvažiavimas iš angaro į orą, o visam kitam trūko šiurpuliukų. Greičiausiai kaltas nedidelis aukštis nuo žemės.

Nusileidus buvo vos 5 valandos. Pagal planą turėjom Sniegėje visą dieną kopinėjimui. Čia būtume ir nakvoję. Lauris su Kriste pasivažinėjo linksmaisiais kalneliais ir pramogos baigėsi. Laikas judėti toliau.

Susigriebėm, kad iki šiol nebuvom užsiklijavę kelių mokesčių lipduko. O ponas Baliūnas (kemperio savininkas) pasakojo, kad pareigūnai, atidžiai stebi mašinų langus ir drąsiai išrašinėja baudas.

Susiradom pinigų keitimo čekį, apsikirpom ir prie lango prilipdėm juoda izoliacija - gal iš tolo nesupras ir manys, kad susimokėjom:

Sprendimas pasirodė juokingas, kai nusipirkom tikrą lipduką, kuris iš tikrųjų yra spalvotas:

Laikydamiesi pažado nemiegoti atvirukų nevertose vietose, lėkėm su tamsa iki pat naujojo kelionės punkto - pilies. Jos papėdėje įsikūrėm šalia kitų kemperistų. Kojos buvo išvargusios nuo kopinėjimo, akys - nuo įspūdingų vaizdų. Viską sutvarkė šiek tiek čekiško alaus prieš miegą.

Tikrasis alus dar nebuvo prasidėjęs, o žodis “šokoladas” buvo išbrauktas iš kelionės pavadinimo. Juk vienintelis šokoladas, kurį valgėm buvo iš kemperio spintelės. Be to, įsidėtas Lietuvoje.

Lakite tęsinio. Kitoje serijoje - nuotaika gerėja kasdien, patys įspūdingiausi kelionės dalykai dar tik artėja, o Laurynas sprendžia, ar publikuoti į bloga savo nuogą užpakalį.

Patiko (0)

Rodyk draugams

Kategorijos: Kita8 komentarai ↓

 •   Ričardas // 2009-08-27 @ 10:42

  Kokia kelione be lauryno nuo užpakalio?!?

 •   Živilė // 2009-08-27 @ 11:19

  Minia reikalauja užpakalio! :)

 •   Tomas // 2009-08-27 @ 12:03

  Lauri, tau reikejo buti fotografu, o ne RSV specialistu!

 •   Laurius // 2009-08-27 @ 13:39

  Gražiausios fotkės ne mano, o Algirdo :)

 •   Paulius // 2009-08-27 @ 15:40

  Ech. Po „Kofolos“ paminėjimo nebegaliu ir noriu grįžt į Slovakiją.. Tik vat, klausimas — Čekiška ar Slovakiška ta Kofola?
  Ogi pasirodo abu variantai teisingi:
  „Kofola is a carbonated soft drink produced in the Czech Republic and Slovakia. It is the principal rival of Coca-Cola and Pepsi in these two markets.“ (Wiki)

  Šiaip įdomūs įspūdžiai :).

 •   AJ // 2009-08-27 @ 21:02

  Dedame visas “geriausias” foto… Gal Lauris V. apsigalvos del politikos :)))) Kaip faina prisiminti kelione…

 •   Laurius // 2009-08-27 @ 21:48

  Šiaip jo, būtų gerai, kad apsigalvotų, nes artėja keletas pikantiškų :)

 •   Godyte // 2009-08-31 @ 11:39

  Žiauriai faina matyt tas gerai pažįstamas vietas, keliukus ir išpeiktą guliašą ;D
  Sėkmės, keliauninkai

palikti komentarą