BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Sex, foosball & rock ‘n’ roll

Alaus kelionė - pirma dalis

parašė: Laurius · 2009-08-24 · 11 komentarai

Kam rūpi, ką atnešė savaitgalis, jei visiems pažadėti garsiosios alaus kelionės po Čekiją įspūdžiai? Pagaliau viskas šiek tiek susigulėjo galvoje, nuotraukos atrinktos, o alus baigėsi. Pasistengsiu neišvarginti ilgais aprašymais.

Viskas prasidėjo nuo paprastos minties - paragauti čekiško alaus ten, kur jis geriausias - Čekijoje. Idėja buvo sutikta labai entuziastingai. Visgi atsirado menka problemėlė. Iš visų 5 keliaujančių, tik 2 išvis gėrė alų. Išsprendėm paprastai - pakeitėm pavadinimą į “alaus ir šokolado kelionė”. Ir visai nesvarbu, kad čekai niekada negarsėjo savo šokolado gaminiais, juk svarbiausia - su kuo keliauji.

Viena kelionės taisyklių - keliaujam dieną, miegam naktį. Taigi norėdami pasiekti pirmosios dienos galutinį tašką turėjom keltis anksti. Labai anksti. 3:30 jau turėjom stovėti su daiktais gatvėje.

Viskas į Fiestą netiltpo, todėl pravertė ant stogo suformuota improvizuota europaletė. Saulę pasitikom su rytine kava Marijampolėje.

Išklausėm kemperio savininko instrukcijų, persikrovėm daiktus ir leidomės į pirmąjį kelionės tašką - Hitlerio slėptuvę “Vilko guolis”, esančią 8 km nuo Kentšyno:

Nepaisant menko miego, nuotaika buvo puiki. Neabejotinai ji įtakojo daugybės nuotraukų temą “aš - Hitleris”. Sudėjus viską gavosi neblogas fotokoliažas:

Tikint istorija, Hitleris čia praleido daugiau nei 800 dienų ir buvo sukūręs visą miestelį. Išvykdamas Adolfas pasistengė sugriauti savo “smėlio pilį” - jei ne man, tai ir niekam kitam. Kiekvienam sunkiajam bunkeriui teko po 10 tonų trotilo. Puikiai matosi iš nuotraukų:

Beje, šiuose bunkeriuose buvo pasikėsinta į minėtąjį vyrą, juokingais ūsiukais. Nesenas filmas “Valkirija” buvo kaip tik apie tai.

Po ekskursijos po vietas, kuriose fiureris žaidė ruletę, šlapinosi ar blizgino svastikos formos rankogalių sąsagas, sukirtom kopūstienės ir lėkėm link Gdansko.

Su Živile buvom atsikandę architektūrų ir miestų, todėl nieko ypatingo nesitikėjom. Nebuvom nustebinti. Gdanskas - turistinė masuotė, kuriai gaila net skaitmeninio fotiko kortelės vietos. Žlugo mano dienos svajonė išsimaudyti saulėtoje jūroje. Skaudulį kažkiek užglaistė pinta lenkiško “Lech” alaus pliaže visai sutemus. Miegojom 5 min nuo jūros :)

Supratau, kad 400 km kemperiu Lenkijos keliais prilygsta 1000 km lengvąja geru grindiniu. Be to, po tiek vairavimo ir lenkiškas alus atrodo pusėtinai. Ir dar supratau, kad kemperis visai negedo, kas buvo gan džiugi žinia, žinant karčią patirtį. Atrodė, kad geriau būti nebegali…  Bet…

Laukite tęsinio :)

Patiko (0)

Rodyk draugams

Kategorijos: Kita11 komentarai ↓

 •   AJ // 2009-08-24 @ 22:41

  Super, intriguoja… laukiu tesinio, nors ir buvau dalyviu sios keliones :))))

 •   tadaskornelis // 2009-08-24 @ 22:47

  Geeeeras. :)))

 •   Don Vlad // 2009-08-25 @ 05:14

  O tamsta turite polinki i sadizma! Nekantrus skaitovai reikalauja tesinio :)

 •   Aurimas // 2009-08-25 @ 07:20

  Kaip suprantu čia alus dar neprasidėjo?:)

 •   Laurius // 2009-08-25 @ 07:30

  Bus bus to alaus :)

 •   red_apples // 2009-08-25 @ 12:36

  įdomus maršrutas į čekiją pro gdanską. ir dar kai pastarasis miestas taip nedžiugina, kad net ‘lech’ palyginti skanus tampa :)

 •   Fishy // 2009-08-25 @ 12:43

  Su nekantrumu laukiu tęsinio…. ;)

 •   tadaskornelis // 2009-08-25 @ 18:31

  Laukiam, laukiam, puikus įrašas! :))

 •   Aurimas // 2009-08-25 @ 19:18

  O kodėl GDANSKas nemielas? mane jis vis dar traukia ir vilioja, gal dėl to, kad dar nebuvau :)

 •   Laurius // 2009-08-25 @ 19:44

  Aurimas, red apples > galbūt poreikiai mūsų skirtingi. Gdanske daug žmonių - kaip po koncerto besiskirstanti minia. Centrinės gatvės pilnos autentika net nekvepiančių prekių kioskų. Be to, be senamiesčio nėra ką žiūrėti. Taip, sutinku, namų architektūra miela, bet ne tiek, kad dėl jos būtų verta važiuoti į šį miestą. Aš apskritai nesu miestinis turistas, todėl man tokie vaizdai įspūdžio nedaro.

 •   Osvalda // 2009-08-26 @ 10:43

  Puiku, kad mokate dziaugtis ir dziuginti. Valio

palikti komentarą