BLOGas.lt
Sukurk savo BLOGą Kitas atsitiktinis BLOGas

Sex, foosball & rock ‘n’ roll

Alaus kelionė - ketvirta dalis

parašė: Laurius · 2009-09-03 · 7 komentarai

Kuo toliau, tuo profesinis gyvenimas atneša daugiau įspūdžių, fantastiškų žmonių, bet, tuo pačiu, verčia asmeninį gyvenimą prabanga, kokios pastaruoju metu negaliu sau leisti. Nepaisant tokio menkniekio, kaip laiko trūkumas, laikausi pažadų ir tęsiu alaus kelionės po Čekiją įspūdžius. Prieš tai buvusi dalis - čia. Prisisekit diržus, atsikimškit alų ir važiuojam…

Eilinį kartą - įspūdingi vaizdai vos praplėšus akis. Lydėjo neįtikėtina sėkmė rasti nemokamą parkingą nakvynei pilies papėdėje, rimtoje draugijoje ir kaimynystėje:

Įėjimas į pilį kainavo kažkiek tai ten kronų, bet paaiškėjo, kad yra kažkokia nuolaida studentams. Iš mūsų tik du buvo studentai, iš kurių, berods, tik Kristė buvo pasiėmusi pažymėjimą. O ir tas buvo ne tarptautinis, o lietuviškas. Visgi nebūtume lietuviais, jei nepamėgintume visi praeiti kaip studentai.

Įdomus faktas - Laurynas kelionės metu buvo pagrindinis komunikatorius, nes mokėjo lenkiškai ir rusiškai. Panaudojęs abejas žinias, sukūrė gan paprastą kalbą, kurią tiesiog vadinom “slavų”. Taigi slaviškai Laurynas paaiškino kasininkei, kad mes visi studentai, atkišo pažymėjimą. Kasininkė paklausė, “polski?”, į ką Laurynas užtikrintai atsakė, “polski!”. Praėjom :)

Viduje nebuvo taip gražu, kaip iš išorės, tai tik truputį pasipyškinom ir lipom žemyn:

Naujas kelionės punktas - Panska skala - įspūdinga  įdomiais gamtos įrankiais suformuota uola. Nors nuotraukose atrodė gerokai fainiau, buvo į ką pažiūrėt:

Kaip sako arabiška patarlė, “kas nutiko vieną kartą, gali niekada nebepasikartoti, tačiau tai, kas nutiko antrą kartą, greičiausiai nutiks ir trečią”. Aš tikriausiai supykdžiau kalnų dievus, nes vėl paslydau ir pradėjau kristi nuo uolos:

Šį kartą pavyko išsigelbėti pačiam:

Algirdas, tuo tarpu, žaidė su Kristina:

Paskutinis dienos punktas - Praha, kuri pagal mūsų kelionės planus turėjo paruošusi bent vieną ultimatyvų alaus ekspiriensą - kareivio Šveiko restoraną:

Algirdas prisiparkavo aikštelėje:

O aš - netoliese nuo jo gatvėje:

Iškart atsakau į Jūsų klausimą - taip, aš visada derinu mašiną prie marškinėlių.

Šveiko restorane nustebino gerulis tamsus “Master”, kurio, panašu, jokioje kitoje formoje, išskyrus pilstomą, nebūna.

Kristina savo leduose rado gabalėlį ledo. Laurynas, kaip vienintelis slavų kalbos žinovas, nunešė juos padavėjui. Pastarasis nepatenkintą klientą nuvedė pas virėją. Gavome nemokamą užkeptų ledų patiekalą. Ši simbolinė dovana ir geras tamsusis alus buvo bene vieninteliai šviesuliai, nes skaudėjo kojas, Živilė pametė bambos auskaro galvutę, o labai pusėtini absento skonio ledai kainavo net 10 lt. Bet iš esmės diena buvo turininga ir sklidina geros nuotaikos:

Laukite tęsinio.

Penktoji, dar ne paskutinė, tačiau pati įspūdingiausia dalis bus kažkada. Pavyzdžiui, kai sužinosiu, kaip suderinti laisvalaikį ir darbą… :)

Patiko (0)

Rodyk draugams

Kategorijos: Kita7 komentarai ↓

 •   A // 2009-09-04 @ 09:38

  Mėgdavau paskaityti tamstos blogą, bet kiek gi kalima toleruoti tas kalbos kultūros klaidas? Jau žodžio sekantis kažkaip reiktų atsisakyti ;))

 •   Bedzia // 2009-09-04 @ 14:58

  fauxhawk… omg….

 •   Fishy // 2009-09-06 @ 19:15

  Pastebėjimai:
  1. į pilį įėjimas kainavo: “kažkiek tai ten KRONŲ”, o ne zlotų;
  2. studento pažymėjimą su savimi turėjo vienintelė Kristina… :D

 •   Laurius // 2009-09-06 @ 22:09

  Fishy > pataisiau :)

 •   Fishy // 2009-09-07 @ 14:47

  Liux ;)

 •   Tomas Venclova // 2009-09-25 @ 13:32

  Beje, neseniai „Akiračiuose“ mano bičiulis Zenonas Rekašius teisingai rašė, kad iš lietuvių kalbos be reikalo „išjotas“ žodis, kuris angliškai vadinasi „next“. Sovietmečiu sakydavome „sekantis“, bet kalbininkai pareiškė, kad tai lietuvių kalbos darkymas ir turi būti sakoma „kitas“.

  – Taip, tai rusicizmas.

  – Ak, rusicizmas. Gal anglicizmas būtų dar ne taip baisu, bet jau rusicizmas - tai labai baisu. Štai troleibuse sako „kita stotelė – Pamėnkalnio“. Kitų stotelių tame maršrute bent penkiolika, o visame Vilniuje – keli šimtai. Rusicizmas šiuo atveju teikia daugiau informacijos, tai kuriems galams su juo kovoti?

  Sakysim, anglai visiškai nebijo, kai į jų kalbą prasiskverbia ar tai lituanizmas (o yra ir tokių atvejų), ar tai slavizmas, ar tai jidišizmas, ar koks nors Amerikos indėnų žodis. Dėl to anglų kalba yra tokia stipri ir dėl to ji nugali.

 •   Laurius // 2009-09-25 @ 13:36

  Yra tiesos tamstos žodžiuose. Kalba, išlaikydama tradicijas, tuo pačiu, turi tobulėti ir pristaikyti prie laikmečio. Mano nuomone, nauji žodžiai, įsiliejimai arba slengo terminų tapimas įprastiniai žodžiais yra normalūs procesai, kurių nereikėtų baidytis.

palikti komentarą